Şam ve Humus’ta IŞİD’in intihar saldırılarında 140 kişi öldü

Suriye’de rejim kontrolündeki iki bölgeye intihar saldırıları düzenlendi. Humus’ta bomba yüklü iki araçla düzenlenen saldırıda en az 57 kişi ölürken, Şam’da da Hazreti Zeyneb Türbesi yakınlarındaki saldırılarda en az 83 kişi öldü. İki şehirdeki saldırıları IŞİD üstlendi.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Humus’ta Esed yönetiminin kontrolünde olan Zehra semtinde bomba yüklü iki aracın infilak etmesi sonucu en az 57 kişinin öldüğünü duyurdu. Ölenlerin çoğunun sivil olduğunu bildiren Gözlemevi, saldırıda 100’e yakın kişinin de yaralandığını, ölü sayısının artabileceğini belirtti.

Suriye resmi haber ajansı SANA da saldırıyı doğrulayarak, yaralıların çevre hastanelere kaldırıldığını bildirdi.
Saldırıyı IŞİD üstlendi. Geçen ay da Zehra semtinde IŞİD tarafından bombalı saldırı düzenlenmiş ve 22 kişi ölmüştü.

Suriye’nin başkenti Şam’da Hazreti Zeyneb Türbesi yakınlarında intihar saldırıları düzenlendi. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Seyyide Zeyneb bölgesinde biri bomba yüklü araçtan kaynaklanan en az 4 patlama olduğunu duyurdu. Suriye resmi haber ajansı SANA, saldırılar sonucunda 83 kişinin öldüğünü bildirdi.

Şam’daki saldırıları da IŞİD üstlendi. 31 Ocak’ta yine aynı bölgeye IŞİD tarafından düzenlenen intihar saldırılarında en az 46 kişi yaşamını yitirmişti.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir